kedvezményezett neve Tolna Megyei Balassa János Kórház Szekszárd
a projekt címe Infekciókontroll tevékenységek gyakorlati megvalósítása a Tolna Megyei Balassa János Kórházban
projekt azonosító száma EFOP-1.8.21-18-2019-00062
a szerződött támogatás összege Vissza nem térítendő támogatás összege: 60.000.000 Ft
a támogatás mértéke (%-ban) 100 %
a projekt tervezett befejezési dátuma 2023. június 30.

A projekt tartalmának bemutatása,

A projekt célja a kórházi fertőzésekkel kapcsolatos kockázatok felmérése és mérséklése, egységes infekciókontroll rendszer hatékony implementációja

Az infekciókontroll megerősítése érdekében ún. „infekciókontroll kapcsolattartó” hálózat kialakítása.

A támogatást igénylőre releváns, a négy leggyakoribb egészségügyi ellátással összefüggő fertőzés (pneumónia, véráramfertőzés, sebfertőzés, húgyúti fertőzés) megelőzésére szolgáló ellátási csomagot magába foglaló eljárásrend kialakítása és bevezetése.

A betegellátás helyiségeiben használható, a fertőzések megelőzésére, a higiénés kockázatok mérséklésére alkalmas általános és speciális védőeszközök, higiénés ellenőrző eszközök beszerzése.

Helyi kommunikációs kampány lefolytatása az egészségügyi dolgozók, betegek és látogatók részére.

Elérhetőségünk: Fazekas Péter projektmenedzser 74/501-567 fazekas.peter@tmkorhaz.hu