Kórházunk öt -aktív és nyugdíjazott- munkatársa vehetett át rangos városi elismerést augusztus 20-án, Szekszárd Megyei Jogú Város ünnepi közgyűlésén

A hagyományokhoz igazodva, idén is államalapításunk ünnepén rendezték a díjátadót, amelyen Szekszárd javáért és fejlődéséért dolgozó magánszemélyek és a városhoz ezer szállal kötődő vállalkozások munkáját köszönték meg a helyi közgyűlés tagjai a Babits Mihály Kulturális Központ színháztermében.

Az ünnepi közgyűlést Berlinger Attila, Szekszárd MJV polgármestere nyitotta meg. Köszöntőjében kiemelte, fontos meghallanunk Szent István királyunk üzenetét. A városvezető hangsúlyozta, tekintsünk előre és panaszkodás helyett inkább építkezzünk, hiszen így tudjuk csak hosszútávon megteremteni városunk fejlődését.

Berlinger Attila, polgármester köszöntőbeszéde. Fotó: tmkórház

A városért végzett kiemelkedő és példaértékű munkájáért, összesen 22 polgár kapott elismerést.

Szekszárd MJV önkormányzata „Közjóért kitüntető címet” adományozott Bai Erzsébetnek, aki 1977-ben szülésznőként kezdett el dolgozni a Tolna Vármegyei Balassa János Kórházban.

Bai Erzsébet, egészségügyi szakdolgozó és Berlinger Attila, polgármester. Fotó: Kiss Albert

A felsőfokú szülésznő szakképesítés megszerzését követően onkológiai szakápolóként dolgozott, egészen 2023-as nyugdíjazásáig. Huszonöt éve vezeti a szekszárdi Szelíd Ráktérítő Klubot. Hitvallása: „Az életet szebbé tenni, önmagunk iránti kötelezettségünk!”

A „Triebler Irma kitüntető cím” alapításával Szekszárd Megyei Jogú Város önkormányzata kifejezte elismerését a Szekszárdon, szociális szakterületen dolgozók iránt, akik hosszú időn keresztül végzett szakmai tevékenységük és elkötelezettségük révén kiemelkedő eredményeket értek el, munkájukkal jelentős mértékben hozzájárultak a szociális ellátás magas színvonalú biztosításához.

Vég Beáta, a Tolna Vármegyei Balassa János Kórház kórházlelkészségi koordinátora, a Pécsi Egyházmegye pasztorális csoportjának tagja.

Vég Beáta, kórházlelkész és Berlinger Attila, polgármester. Fotó: Kiss Albert

Évek óta segíti a kórházi ellátásban részesülők, illetve a Szekszárd területén működő szociális intézményekben élők lelki gondozását, támogatást nyújtva számukra. Nevéhez fűződik a „gondosóra program” népszerűsítése városunkban, ezáltal több száz idős ember életének biztonságosabbá tétele. Vég Beáta, munkája elismeréseként „Triebler Irma díjat” vehetett át.

A „Tormay Károly kitüntető cím” alapításával, Szekszárd Megyei Jogú Város Önkormányzata kifejezte elismerését Szekszárd város közigazgatási területén az egészségügyi ellátásban tevékenykedő szakemberek iránt, akik hosszú időn keresztül végzett szakmai tevékenységük és elkötelezettségük révén kiemelkedő eredményeket értek el az egészségügyi szakterületen, ezzel hozzájárultak a városi egészségügyi ellátás magas szakmai színvonalú biztosításához.

Dr. Ligeti Judit, főorvos és Berlinger Attila, polgármester. Fotó: Kiss Albert

Szekszárd város vezetése Tormay Károly kitüntető címet adományozott Dr. Ligeti Judit, bőrgyógyász főorvosnak, a Tolna Vármegyei Balassa János Kórház nyugalmazott munkatársának évtizedeken át végzett egészségügyi munkájáért, valamint Dr. Rippl Ilona, gyermekgyógyász főorvosnak, aki 47 éve él Szekszárdon és dolgozik kimagasló színvonalon a Tolna Vármegyei Balassa János Kórház Gyermekgyógyászati Osztályán.

Dr. Rippl Ilona, főorvos és Berlinger Attila, polgármester. Fotó: Kiss Albert

Diabetológusként, kiemelt feladata a cukorbeteg gyermekek ellátása és kezelése. Férjével, Dr. Muth Lajos volt főigazgatóval együtt a szívügyüknek tekintik a szekszárdi kórházat. Dr. Rippl Ilona főorvos, a 2024-es év „Tormai Károly kitüntető cím” új tulajdonosa.

Dr. Bakó Béla, főorvos és Berlinger Attila, polgármester. Fotó: Kiss Albert

A városi közgyűlés Dr. Bakó Béla, nyugalmazott szülész-nőgyógyász főorvosnak „Pro Urbe Szekszárd” emlékplakettet adományozott az évtizedeken átívelő példás kórházi, valamint az általa alapított Szekszárdi Meddőségi Alapítványnál végzett áldozatos munkájáért – mellyel családok tízezreit segítette gyermekáldáshoz.

A Tolna Vármegyei Balassa János Kórház díjazottjai az intézmény főigazgatójával kiegészülve. (b-j) Kis Zoltán, főigazgató; dr. Ligeti Judit, főorvos; Vég Beáta, kórházlelkész; dr. Bakó Béla, főorvos; Bai Erzsébet, egészségügyi szakdolgozó; dr. Rippl Ilona, főorvos Fotó: tmkórház

A Szent István napi ünnepi közgyűlésen díjazottak névsora:

Díszpolgári cím:

– Kaczián János, népművelő, nyugalmazott levéltáros főtanácsos

Pro Urbe Szekszárd emlékplakett:

– Dr. Bakó Béla, szülész-nőgyógyász főorvos

– Keszthelyiné Vajda Mária, vállalkozó

– Schneider Konrád, kerékpárversenyző, edző

Közjóért kitüntető díj:

– Arató Vilmos (posztumusz), építész, a szekszárdi kerékpársport támogatója

– Bai Erzsébet, egészségügyi szakdolgozó, a Szelíd Ráktérítő Klub vezetője

– Gacsályi József, költő, a szekszárdi művészeti élet meghatározó alakja

– Halász László, kerékpárversenyző, többszörös magyar bajnok

– Dr. Kurucz Rózsa, a szekszárdi pedagógusképzés neves alakja

– Szabó Kovács János, utánpótlás edző

Hirling Ádám kitüntető díj:

– Schatz Jánosné, a Polgármesteri Hivatal pénzügyi és költségvetési ügyintézője

Tormai Károly kitüntető cím:

– Dr. Ligeti Judit, bőrgyógyász főorvos

– Dr. Rippl Ilona, gyermekgyógyász főorvos

Triebler Irma kitüntető cím:

– Vég Beáta, kórházlelkész, a Pécsi Egyházmegye kórházlelkészségi koordinátora

Szekszárd javáért kitüntető cím:

– Kincses sajtműhely

– Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület Szekszárdi Csoportja

– Prantner Pince

– Szekszárdi Nyomda Kft.

Szekszárdi Németségért – Klézli János díj:

– Kovács Zsolt

Szekszárd Év tűzoltója cím:

– Jantner Attila Zsolt, tűzoltó őrnagy

Szekszárd Év rendőre cím:

– Balázs Bálint, rendőr zászlós

– Győri Balázs, rendőr főhadnagy

Minden kitüntetettnek, – különös tekintettel a kórház volt és jelenlegi munkatársaira – szívből gratulálunk, munkájukhoz további sok sikert kívánunk.